شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹
December 5, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


دانشمندان: برخی از داروهای "رانیتیدین" سرطان‌زا هستند

۱۸ آبان ۱۳۹۸       ۱۵:۲۶       8009/126986     
دانشمندان سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در نتایج تحقیقات اخیر خود دریافته‌اند که احتمالاً برخی از داروهای "رانیتیدین" سرطان‌زا هستند.

 پارس فارس - محققان و پژوهشگران FDA آمریکا (سازمان غذا و داروی آمریکا) در نتایج تحقیقات اخیر خود دریافته‌اند که احتمالاً برخی از داروهای "رانیتیدین" از جمله برخی از محصولاتی که معمولاً با نام تجاری دارویی "Zantac" شناخته می‌شوند، "سرطان‌زا" هستند.

"رانیتیدین" به دسته‌ای از داروها به‌نام "مهارکننده‌های گیرنده‌ هیستامین" تعلق دارد؛ از رانیتیدین معمولاً برای درمان زخم‌ معده، بازگشت اسید معده به مری و کاهش ترشح بیش‌ از حد اسید معده مانند سندرم "زولینگر ــ الیسون" استفاده می‌شود همچنین رانیتیدین به‌‌شکل قرص، کپسول، شربت خوراکی یا محلول قابل‌ تزریق در بازار کشورهای مختلف به‌وفور موجود است.

محققان سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در گزارشی از احتمال سرطان‌زا بودن این داروی مصرفی خبر دادند؛ براساس گفته آنها، داروهای رانیتیدین، حاوی ماده ناخالص "نیتروسامین" به‌نام (NDMA) هستند؛ در نتایج به‌دست‌آمده از آزمایشهای صورت‌گرفته، نیتروسامین به‌عنوان یک سرطان‌زای انسانی طبقه‌بندی شده است.

 نیتروسامین یک نوع آلاینده شناخته‌شده زیست‌محیطی است که ممکن است در آب و غذاهای آلوده از جمله گوشت، لبنیات و سبزیجات آلوده یافت شود؛ نیترات یک ماده سمی است و زمانی که این ماده موجود در آب در معرض حرارت بالا قرار می‌گیرد، ترکیبات نیترات آن کاملاً تغییر یافته و به نیتروسامین تبدیل می‌شود.

همچنین سازمان غذا و داروی آمریکا در سال گذشته تحقیقاتی را به‌روی نیتروسامین‌ها انجام داده‌ است؛ براساس گزارش‌های این سازمان، ناخالصی‌های نیتروسامین در داروی‌های نارسایی قلبی به‌نام "آنژیوتانسین" منجر به سرطان می‌شوند؛ و حالا در داروی رانیتیدین، سطح غیرقابل قبولی از نیتروسامین‌ها کشف شده است.

این سازمان در حال بررسی سطح NDMA در رانیتیدین و ارزیابی هرگونه خطر احتمالی برای بیماران است؛ این سازمان با تنظیم‌کننده‌های بین‌المللی و شرکای صنعت همکاری می‌کند تا منبع این ناخالصی را تعیین کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران پویا

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی