یکشنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹
November 29, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ابداع یک دستگاه برای کنترل کندوی زنبور عسل بدون نیاز به بازکردن آن

۱۸ آبان ۱۳۹۸       ۱۴:۱۳       8009/126981     
زنبورداران برای کنترل شرایط کندوهای خود مجبور به باز کردن آنها هستند که این کار وقت گیر بوده و زنبورها را هم دچار استرس می کند، اما یک دستگاه جدید این مشکل را حل می کند.

 پارس فارس - گروهی از محققان هلندی ابزاری را برای کنترل شرایط کندوهای زنبور عسل موسوم به BEEP ابداع کرده اند که وسیله ای ضدآب است و در زیر بدنه کندوها قرار می گیرد و به طور دائمی وزن کندو، دمای داخلی آن و سطح سروصدای زنبورها را کنترل می کند.

برای کنترل دو مورد دوم از حسگرهایی استفاده می شود که از داخل دستگاه BEEP به درون کندو کشیده شده و به آن وصل شده اند. داده های جمع آوری شده از کندوها هر ۱۵ دقیقه یک بار به طور بی سیم برای کاربر ارسال می شوند و تامین برق BEEP هم با دو باتری AA صورت می گیرد. داده های مذکور از طریق اپلیکیشن خاص طراحی شده برای گوشی یا رایانه قابل مشاهده خواهند بود.

در صورت وقوع هرگونه تغییر ناگهانی در شرایط کندو، پیام هشداری برای زنبوردار ارسال می شود. به عنوان مثال کاهش وزن کندو می تواند نشاندهنده وقوع مشکلی برای زنبورها و یا کاهش تولید عسل باشد.

کاهش دما نیز می تواند نشانگر توقف ناگهانی تخم گذاری ملکه زنبورها باشد. کاهش سروصدا نیز می تواند نشانگر مشکلاتی مانند بیماری زنبورهای عسل باشد. قیمت این محصول که در آینده نزدیک تولید می شود ۳۲۶ دلار است.

 

منبع: نیواطلس

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی