جمعه، ۲۳ آذر ۱۳۹۷
December 14, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


30 درصد کودکان دچار اختلالات روانی هستند

۷ اردیبهشت ۱۳۹۳       ۱۴:۵۳       2/1260     
 
خبررسانی پارس: یک فوق تخصص و روانشناس کودک و نوجوان گفت: مدیریت استرس یکی از مهارت‎های اساسی است که این مهم نیاز به فراگیری مهارت‎های دیگر دارد.
 فیروزه درخشان‎پور  در آئین تجلیل از تلاشگران عرصه سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد، اظهار داشت: توجه و اهمیت سلامت روان سبب شده تا شعار امسال بهداشت بر مبنای «یک عمر سلامت با «خودمراقبتی» پیگیری شود.
وی با بیان اینکه باید با تغییرات مهم زندگی مقابله کرد، افزود: شرایط زندگی در قرن بیستم متفاوت شده است لذا باید آماده‎تر از گذشته باشیم و مهارت‎های خود را ارتقاء دهیم تا بر مشکلات فائق آئیم. 15 تا 30 درصد کودکان دچار اختلالات روانی هستند این پزشک فوق تخصص تصریح کرد: از دست دادن شغل، شکست تحصیلی، مشکلات ارتباطی، جدایی، فقدان، مرگ، بیماری، بلایای طبیعی از بحران‎های زندگی محسوب می‎شوند که باید با آنها مقابله کرد. درخشان‎پور با بیان اینکه در حال حاضر توجه به بهداشت و روان نسبت به گذشته تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: در گذشته محوریت سلامت تکیه بر درمان افراد داشت اما امروزه پیشگیری مقدم بر درمان است. وی با اشاره به اینکه دنیا از حجم بسیاری مشکلات و اختلالات روانی رنج می‎برد، ابراز داشت: 25 درصد شیوع اختلالات روانی در بزرگسالان مشاهده می‎شود و 15 تا 30 درصد کودکان نیز به این بیماری گرفتار هستند. تقویت مهارت‎های زندگی انسان را توانمندتر می‎کند این پزشک با تصریح اینکه شیوع سوءمصرف مواد مخدر دو تا سه درصد است، گفت: عزت نفس پائین، ناتوانی در بیان احساسات و فقدان مهارت‎های زندگی سه عامل مهم سوءمصرف مواد هستند. درخشان‎پور ادامه داد: انسان‎ها وقتی در معرض فشار روانی قرار می‎گیرند به صورت غمگین و افسرده، تنش و اضطراب، خشم و پرخاشگری نسبت به آن واکنش نشان می‎دهند که این رفتارها غلط و ناصحیح است. وی با تأکید بر اینکه تقویت مهارت‎های زندگی انسان را توانمندتر می‎کند، ابراز داشت: تقویت مهارت‎های فردی سبب رشد شخصیتی افراد می‎شود. توانایی مقابله با استرس نوعی مهارت است این روانپزشک یکی از مهمترین مهارت‎های زندگی را در توانایی آگاهی از خود عنوان کرد و افزود: توانایی همدلی با دیگران، توانایی برقراری ارتباط موثر، توانایی روابط بین فردی سازگارانه، توانایی تصمیم‎گیری و حل مسئله، توانایی تفکر انتقادانه و مقابله با استرس از مهارت‎هایی است که هر فرد باید آنها را در خود تقویت کند. درخشان‎پور گفت: هر چه به دنبال خواسته‎های درونی پیش برویم این تمایلات پایان‎ناپذیر است، بنابراین باید ترمزی برای خود تعریف کنیم تا در رقابت‎ها غرق نشویم. منبع:فارس
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top