جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸
October 18, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


چه زمانی فرد دچار کم خونی می شود؟

۱۷ مهر ۱۳۹۸       ۱۰:۳۶       8009/124829     
کم خونی زمانی اتفاق می‌افتد که گلبول‌های قرمز سالم خون اکسیژن لازم را به اندام‌ها نرساند و بدن با کمبود انرژی رو به رو می‌شود.

 پارس فارس - کم خونی زمانی اتفاق می‌افتد که گلبول‌های قرمز سالم خون اکسیژن لازم را به اندام‌ها نرساند و بدن با کمبود انرژی رو به رو می‌شود. گلبول‌های قرمز خون ممکن است فاقد پروتئین هموگلوبین باشند که می‌توانند خون را به رنگ قرمز تبدیل کنند. عامل دیگری که موجب کم خونی در زنان می‌شود کمبود آهن است. سلول‌های قرمز خون مسئول حمل اکسیژن به اندام هستند و هموگلوبین پروتئینی است که اکسیژن را به درون سلول‌ها حمل می‌کند و آن را به بدن انتقال می‌دهد.

اگر کم خون باشید، ارگان‌های مختلف بدن نمی‌توانند اکسیژن کافی را دریافت کنند. افرادی که کم خون هستند دچار رنگ پریدگی، خستگی، افسردگی، سرگیجه،احساس ضعف، تعرق مفرط، گرفتگی عضلات پا، درد قفسه سینه، پالس خفیف یا سریع، تنفس سریع یا تنگی نفس می‌شوند. افراد حتی در هنگام استراحت احساس ضعف و بی حالی می‌کنند. 

در موارد خفیف کم خونی، می‌توان با مکمل‌های آهن این نوع عارضه را رفع کرد. در موارد حاد هم می‌توان با دریافت واحدهای خون با این عارضه مقابله کرد. همچنین افراد می‌توانند از مولتی ویتامین های حاوی فولات و ویتامین B۱۲ استفاده کنند. افراد با خوردن غذا‌هایی مانند کلم بروکلی، زرده تخم مرغ، لوبیا، سبزیجات برگدار تیره مانند اسفناج و کلم بروکلی و گوشت گاو می‌توانند از این نوع عارضه جلوگیری کنند.


بلیط مشهد را از آرتا پرواز اردبیل بگیر

بلیط مشهد را از آرتا پرواز اردبیل بگیر

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top