یکشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸
October 20, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


رکوردی تازه در تاریخ برگزاری اسکار 2020 ثبت شد

۱۶ مهر ۱۳۹۸       ۱۳:۴۲       8009/124750     
با حضور ۹۳ کشور، رکورد تعداد فیلم‌های ثبت شده در بخش بهترین فیلم بین‌المللی (غیرانگلیسی‌زبان) شکسته شد.

 پارس فارس - امسال برای نخستین بار در تاریخ برگزاری جوایز اسکار، ۹۳ کشور برای شرکت در بخش اسکار بهترین فیلم بین‌المللی فیلم معرفی کردند. 

آکادمی علوم و هنرهای سینما دوشنبه ۷ اکتبر فهرست فیلم‌های واجد شرایط را منتشر کرد که در آن نام کشورهای نیجریه، غنا و ازبکستان هم به چشم می‌خورد. این سه کشور برای نخستین بار در اسکار بهترین فیلم بین‌المللی که پیش از این بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان نام داشت، شرکت کرده‌اند. 

 

رکورد قبلی در سال ۲۰۱۷ با شرکت ۹۲ کشور ثبت شده بود. سال گذشته ۸۷ کشور در این رقابت شرکت کردند که در نهایت از میان آن‌ها مکزیک با فیلم «رُما» ساخته آلفونسو کوارون اسکار را به خانه برد. 

ایران امسال با فیلم مستند «در جستجوی فریده» در اسکار شرکت کرده است. از فیلم‌های مطرح امسال باید به «انگل» ساخته بونگ جون‌هو از کره‌جنوبی اشاره کرد که برنده نخل طلایی جشنواره کن است. «رنج و افتخار»‌ ساخته پدرو آلمودوار از اسپانیا دیگر مدعی این بخش است که آنتونیو باندراس در آن نقش کارگردانی را بازی می‌کند. 

در نخستین مرحله از غربال این ۹۳ فیلم، در تاریخ ۲۵ آذر (۱۶ دسامبر) فهرستی از ۱۰ فیلم منتخب منتشر خواهد شد. پس از آن در روز ۲۳ دی،‌ ۵ نامزد نهایی معرفی خواهند شد. 

نود و دومین دوره اهدای جوایز اسکار روز ۲۰ بهمن (۹ فوریه) برگزار خواهد شد. 

 

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top