چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
June 3, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ابداع وسیله برای اندازه گیری میزان آنتی بیوتیک بدن

۱۱ مهر ۱۳۹۸       ۱۰:۴۸       8009/124472     
محققان انگلیسی یک وصله پوستی با سوزن های ریز ابداع کرده اند که میزان آنتی بیوتیک در خون را اندازه گیری می کند. این روند به درمان بیمار کمک می کند.

 پارس فارس - به نقل از دیلی میل، یک وصله پوستی مجهز به سوزن هایی ریز با اندازه گیری میزان آنتی بیوتیک در خون افراد بیمار به درمان آنان کمک می کند.

 محققان امپریال کالج لندن معتقدند این وصله ها به طور دقیق می توانند میزان دارو در بدن بیمار را ردیابی کنند. پزشکان با کمک چنین وصله پوستی می توانند واکنش بدن بیمار مبتلا به عفونت را به درمان اندازه گیری کنند. وصله مذکور به اندازه مربعی با مساحت ۱.۵ سانتیمتر مربع  است به این ترتیب از میزان هزینه های سازمان سلامت همگانی انگلیس می کاهد و از اوردوز در بیماران جلوگیری می کند.

 تیموتی راوسون از امپریال کالج لندن می گوید:  حسگرهای زیستی به شکل سوزن های ریز  پتانسیل زیادی برای رصد و درمان بیماران دارند.

هنگامیکه بیماران به دلیل عفونت های باکتریایی شدید  در بیمارستان تحت درمان هستند، فقط یک راه برای رصد واکنش بدن آنان به درمان وجود دارد. درهمین راستا باید نمونه خون بیمار و سطح دارو در سیستم آنها به طور مرتب تحلیل و بررسی شود. اما این روند کمی وقت گیر است.

راوسون در این باره می گوید: با نصب این وصله روی پوست بازوی بیمار  یا نقطه عفونت، پزشکان به راحتی متوجه می شوند بدن فرد چه میزان دارو مصرف می کند و اطلاعاتی حیاتی درباره وضعیت بیمار بیابند.

سوزن های ریز  وارد پوست بیمار می شوند و تغییرات در مایعات بین سلولی را ردیابی می کنند. این سوزن ها پوششی از آنزیم های مختلف دارند که نسبت به داروی  مشخص واکنش نشان می دهد و مشخص می نند که سطح pHبافت اطراف عفونت در نتیجه دارو تغییر کرده است یا خیر.

راوسون و همکارانش این وصله پوستی را روی ۱۰ بیمار سالم آزمایش کردند. اطلاعات مربوط به ۹ بیمار نشان داد این وصله ها میزان تغییر غلظت پنی سیلین در بدن بیماران را نشان داد.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی