یکشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
September 15, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


این خوردنی ها برای سلامتی قلب و طول عمر مفید هستند

۱۸ شهریور ۱۳۹۸       ۱۱:۰۳       8009/123423     
گوشت قرمز و لبنیات فرآوری نشده، باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم از نظر قلبی لحاظ شوند.

 پارس فارس - تحقیقات جدید حاکی از آن است که دستورالعملهای رژیم فعلی باید مورد بازنگری قرار گیرد تا عادتهای غذایی جمعیتهای مدرن از سراسر جهان را به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال، گوشت قرمز و لبنیات فرآوری نشده، باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم از نظر قلبی لحاظ شوند.

محصولات لبنی مانند پنیر و شیر و گوشت غیر فرآوری شده در واقع می توانند باعث سلامت قلب باشند.

مطالعات قبلی  نشان می دهند که یک رژیم غذایی که از گوشت قرمز و لبنیات اجتناب می کند اما سرشار از میوه، سبزیجات ، آجیل و غلات کامل است برای سلامتی قلب بهترین هستند. با این حال، تحقیقات جدید نشان می دهند که ما باید این دستورالعمل ها را اصلاح کنیم.

برای مطالعه  دانشمندان پیوند بین رژیم غذایی و سلامت قلب را تقریباً در ۱۴۰،۰۰۰ فرد سالم، ۳۵-۷۰ ساله، که بیش از ۹ سال از نظر بالینی مورد پیگیری قرار گرفتند، بررسی کردند.

در این مدت، ۶،۸۲۱ نفر در اثر بیماری قلبی و عروقی درگذشتند و ۵ هزار و ۴۶۶ واقعه مهم قلبی و عروقی مانند حمله قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلبی را تجربه کردند.

پیشنهاد ایمالز: اجاق گاز توکار صفحه ای لتو مدل PS-32 استیل فقط ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

پیشنهاد ایمالز: اجاق گاز توکار صفحه ای لتو مدل PS-32 استیل فقط ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

پیشنهاد ایمالز: اجاق گاز توکار صفحه ای لتو مدل PS-32 استیل فقط ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

پیشنهاد ایمالز: اجاق گاز توکار صفحه ای لتو مدل PS-32 استیل فقط ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

در این مطالعه افرادی که رژیم غذایی با تاکید بر میوه، سبزیجات، آجیل، حبوبات، ماهی، لبنیات و گوشت مصرف می کردند، کمترین خطرات بیماری قلبی عروقی و مرگ زودرس را داشتند.

به طور خاص، در مقایسه با افرادی که کمترین کیفیت را در رژیم غذایی خود داشتند، این افراد با داشتن رژیم غذایی غنی، ۱۱ درصد کمتر احتمال وقوع یک رویداد بزرگ قلبی و عروقی، ۱۷ درصد کمتر احتمال ابتلا به سکته مغزی و ۲۵ درصد کمتر احتمال مرگ به هر دلیلی را داشتند.

علاوه بر این ، یافته ها حاکی از آن است که میزان مصرف کربوهیدرات تصفیه شده باید محدود باشد ، اما ممکن است گوشت قرمز لبنیات و غیر فرآوری شده دارای مزایای سلامتی بسیاری باشند.

 

منبع: شفقنا زندگی

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاههمچنین ببینید

اشتراک گذاریTop