پنجشنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
September 19, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ناهنجاری‌های رفتاری در کودکی عامل بی‌خوابی در بزرگسالی است

۱۷ شهریور ۱۳۹۸       ۱۴:۰۸       8009/123413     
محققان استرالیایی هشدار دادند که اگر ناهنجاری‌های رفتاری کودکان و به خصوص مشکلات خواب آنها در سن کم برطرف نشود، باید در بزرگسالی در انتظار بی خوابی مداوم آنها باشیم.

پارس فارس - به نقل از مدیکال نیوز، یافته‌های جدید پژوهشگران استرالیایی نشان می‌دهد که بین مشکلات رفتاری کودکان و بی خوابی آنها در سال های بعد رابطه مستقیم وجود دارد.

این بررسی با مطالعه وضعیت خواب کودکان و نیز بزرگسالان انگلیسی تا سن 42 سالگی صورت گرفته است. یافته های دانشمندان نشان می‌دهد از هر سه نفر بزرگسال در جهان یکی با مشکل کم خوابی و بی خوابی دست به گریبان است و این امر علاوه بر ایجاد آسیب‌های روحی و روانی به سلامت جسمی و بدنی انسان ها هم آسیب می زند.

مطالعه یادشده حاکی است بین مشکلات رفتاری در سنین کودکی و به خصوص در حد فاصل 5 تا 10 سالگی و ابتلا به بی خوابی در بزرگسالی رابطه مستقیم وجود دارد و والدین باید جلوی مشکلاتی همچون قلدری و زورگویی، تحریک پذیری یا بی قراری مداوم که ممکن است خطر بی خوابی آنها در بزرگسالی را افزایش دهد بگیرند.

 

منبع: فارس

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top