جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸
August 23, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اسدالله ملک و عاشقانه‌های ویولن}

 پارس فارس - اسدالله ملک و عاشقانه‌های ویولن

ویژگی مهم موسیقی ملک ویبراسیون‌ها و لرزه‌های پیوستهٔ ویولن و لحن سوزناک و عاشقانه آثارش است. شاخص‌ترین آثار او چهارمضراب‌هایی است، که معمولاً در کوک‌هایی غیرمتداول ساخته شده‌اند. «گریهٔ لیلی» یکی از این چهار‌مضراب‌ها و محبوب‌ترین آهنگ اسدالله ملک است. او «گریهٔ لیلی» را سال ۱۳۳۷، زمانی که تنها ۱۷ سال داشت، در آوازِ دشتی از متعلقات دستگاه شور نوشت. در کودکی به کمک برادر خود، حسین ملک، نوازندهٔ سنتور، به کلاس‌های درس ابوالحسن صبا راه پیدا کرد. ملک دانش‌آموختهٔ موسیقی دانشگاه هنرهای زیبا و عضو ارکستر انجمن ملی موسیقی به رهبری روح‌الله خالقی بود. در هجده سالگی به استخدام رادیو درآمد و با خوانندگان بزرگ هم‌دورهٔ خود کار کرد. «مرغ شباهنگ» با صدای محمود خوانساری از تصنیف‌های به‌یادماندنی ملک است. ترانه‌های «حکایت دل» با صدای دلکش و «تک درخت» با صدای گلپا از دیگر آثار برجستهٔ او هستند. اسدالله ملک، ۹ بهمن ماه ۱۳۸۰ در سن شصت سالگی در تهران درگذشت.اسدالله ملک و عاشقانه‌های ویولن

۱۸ مرداد ۱۳۹۸       ۱۶:۳۰       11534/121705        ۲۱۵ بازدید

 پارس فارس - اسدالله ملک و عاشقانه‌های ویولن

ویژگی مهم موسیقی ملک ویبراسیون‌ها و لرزه‌های پیوستهٔ ویولن و لحن سوزناک و عاشقانه آثارش است. شاخص‌ترین آثار او چهارمضراب‌هایی است، که معمولاً در کوک‌هایی غیرمتداول ساخته شده‌اند. «گریهٔ لیلی» یکی از این چهار‌مضراب‌ها و محبوب‌ترین آهنگ اسدالله ملک است. او «گریهٔ لیلی» را سال ۱۳۳۷، زمانی که تنها ۱۷ سال داشت، در آوازِ دشتی از متعلقات دستگاه شور نوشت. در کودکی به کمک برادر خود، حسین ملک، نوازندهٔ سنتور، به کلاس‌های درس ابوالحسن صبا راه پیدا کرد. ملک دانش‌آموختهٔ موسیقی دانشگاه هنرهای زیبا و عضو ارکستر انجمن ملی موسیقی به رهبری روح‌الله خالقی بود. در هجده سالگی به استخدام رادیو درآمد و با خوانندگان بزرگ هم‌دورهٔ خود کار کرد. «مرغ شباهنگ» با صدای محمود خوانساری از تصنیف‌های به‌یادماندنی ملک است. ترانه‌های «حکایت دل» با صدای دلکش و «تک درخت» با صدای گلپا از دیگر آثار برجستهٔ او هستند. اسدالله ملک، ۹ بهمن ماه ۱۳۸۰ در سن شصت سالگی در تهران درگذشت.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top