سه شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸
July 16, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تولید غذای قابل مصرف انسان از هوا

۲۰ تیر ۱۳۹۸       ۱۲:۵۳       8009/119838     
یک شرکت فنلاندی با استفاده از برق و دی اکسید کربن پودر پروتئینی می سازد که می توان آن را در غذاهایی مانند ماست استفاده کرد. این شرکت قصد دارد تا ۲۰۲۱ پروتئین مذکور را به بازار عرضه کند.  

 پارس فارس -  به نقل از تلگراف، تولید غذا از هوا کمی عجیب به نظر می‌رسد اما استارت آپی در فنلاند فناوری جدیدی برای تولید پودر پروتئین قابل مصرف برای انسان را توسعه داده است.

شرکت «سولار فودز» با استفاده از برق و دی اکسید کربن جذب شده از هوا ماده‌ای می‌سازد که طعم آرد گندم را دارد و امیدوار است این محصول را تا ۲۰۲۱ میلادی به طور تجاری به بازار عرضه کند.

حدود ۵۰ درصد ماده حاوی پروتئین است و بقیه آن از چربی و کربوهیدارت تشکیل می‌شود. شرکت تولید کننده امیدوار است تا پروتئین را به عنوان یکی از مواد اصلی در غذاهایی مانند ماست معرفی کند یا آن را جایگزین گوشت در برگرهای گیاهی کند.

فرایند تولید این ماده نیز نیازمند شکستن مولکول‌های آب به هیدروژن و اکسیژن به کمک الکتریسیته در یک بیوراکتور است. هیدروژن به دست آمده از این فرایند به دی اکسید کربن اضافه می‌شود. طی فرایند تخمیر محصول این فرایند به عنوان غذا به میکروب‌ها داده می‌شود.

به گفته پاسی واینیکا مدیر ارشد اجرایی شرکت سولار فودز، عملیات پیش مهندسی در نخستین کارخانه تولید این ماده غذایی تکمیل شده و شرکت می‌تواند مقدار قابل توجهی از ماده را تولید کند.

او در این باره می‌افزاید: هم اکنون مشغول توسعه یک راکتور به اندازه انسان هستیم. اما در یک کارخانه کامل راکتورها به اندازه یک اتوبوس هستند.

این شرکت معتقد است که می‌توان فرایند تولید غذا را از کشاورزی و منابع طبیعی جدا کرد.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top