یکشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
September 15, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ابداع کلاهخودی که پهپاد و و ربات ها را کنترل می کند

۱۹ خرداد ۱۳۹۸       ۱۱:۲۱       8009/117990     
سازمان دارپا در پروژه ابداع یک کلاهخود سرمایه گذاری کرده که به سربازان کمک می کند پهپاد و ربات ها را کنترل کنند.  

 پارس فارس - به نقل از دیلی میل، سازمان DARPA تأمین مالی پروژه‌ای را برعهده گرفته که هدف از آن ابداع کلاهخودهایی است که می‌توان ذهن سربازان را بخواند. سربازان با کمک این کلاهخودها می‌توانند پهپاد و ربات‌ها را کنترل کنند.

گروهی از محققان دانشگاه رایس در ایالت تگزاس مشغول انجام این پروژه هستند. آنها در مرحله نخست سعی دارند صحنه‌هایی که یک فرد بینا می بیند را به مغز فردی نابینا منتقل کنند و به عبارتی به او کمک کنند، ببیند.

این کلاهخود با استفاده از نور و میدان مغناطیسی با نورون‌هایی در مغز کاربر ارتباط برقرار می‌کند که به طور خاص برنامه ریزی شده‌اند.

محققان این پروژه را MOANA (دسترسی عصبی مغناطیسی، بصری و آکوستیک) نامیده‌اند. محققان برای انجام این پروژه قراردادی ۱۸ میلیون دلاری با دارپا امضا کرده است.

چنین گجتی کاربردهای امنیتی مختلفی دارد و با کمک آن می‌توان سیستم‌های دفاع سایبری فعال و همچنین انبوهی از پهپادها را کنترل کرد. علاوه برآن می‌توان سیستم‌های رایانشی را طی عملیات پیچیده به یکدیگر متصل کرد.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاههمچنین ببینید

اشتراک گذاریTop