یکشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
September 15, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


«پل زنده» اطلاعات محیط اطراف خود را رصد می کند

۱۹ خرداد ۱۳۹۸       ۱۱:۱۲       8009/117989     
محققان در پروژه ای به نام «پل زنده» حسگرهایی در پل متحرک «مموریال» در رودخانه پیسکاتاکوا نصب کرده اند. این حسگرها اطلاعاتی از محیط و وضعیت سازه را در اختیار مهندسان و محققان قرار می دهد.  

 پارس فارس - پل «مموریال» که روی رودخانه پیسکاتاکوا احداث شده فقط برای حملونقل میان پورتموث (در ایالت نیوهمپشایر) و کیتری (در ایالت مین) در آمریکا نیست. با اجرای پروژه‌ای جدید، این پل در حقیقت به یک آزمایشگاه تبدیل شده است.

درهمین راستا به تازگی در پل حسگرهایی تعبیه شده که اطلاعاتی درباره وضعیت پل را برای مهندسان، محققان و عموم مردم فراهم می‌کند. علاوه بر آن حسگرهای مذکور محیط اطراف را نیز رصد می‌کنند.

«ارین بل» محقق ارشد پروژه «پل زنده» در این باره می‌گوید: ساخت یک پل جدید هزینه‌های چند میلیون دلاری برای شهرها در بر دارد. بنابراین کشف روش‌های جدید برای استفاده از پل و رصد اطلاعاتی بیشتر به سود مردم است.

در همین راستا محققان دانشگاه نیوهمپشایر ۴۰ حسگر جمع آوری اطلاعات روی پل متحرک مموریال نصب کرده‌اند و این پلتفرم شناور را به یک ایستگاه آب وهواشناسی و مجموعه حسگرهای آن متصل کردند.

اطلاعات جمع آوری شده توسط حسگرها آپدیتی از وضعیت سازه، الگوهای ترافیکی، شرایط آب وهوایی، سطح آب دریا و امواج را در اختیار افراد و کارشناسان قرار می‌دهند.

محققان و مهندسان با کمک اطلاعات جمع آوری شده می‌توانند در آینده پل‌های بهتری بسازند.

 

منبع: نیواطلس

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاههمچنین ببینید

اشتراک گذاریTop