یکشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
April 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


خواص فوق‌العاده فلوس در طب سنتی/رفع یبوست

۲۷ فروردین ۱۳۹۸       ۱۱:۳۶       8009/115041     
 فلوس یکی از بهترین داروها برای رفع یبوست با طبع گرم و تر می باشد.

 پارس فارس - مغز فلوس دارای اکسی آنتراکینون، مواد قندی، ‌صمغ، اسانس و مواد روغنی است. خاصیت مسهلی فلوس مربوط به چند ماده شیمیائی است که از مشتقات آنتراکینون می‌باشد.دارای مقداری لعاب، املاح مختلف، نوعی آلکالوئید به نام کاسین که با خاصیت مسهلی که دارد موجب افزایش حرکات روده ای می شود.


فلوس یکی از بهترین داروها برای رفع یبوست با طبع گرم و تر می باشد.
 
چکیده : مغز فلوس دارای اکسی آنتراکینون، مواد قندی، ‌صمغ، اسانس و مواد روغنی است. خاصیت مسهلی فلوس مربوط به چند ماده شیمیائی است که از مشتقات آنتراکینون می‌باشد.دارای مقداری لعاب، املاح مختلف، نوعی آلکالوئید به نام کاسین که با خاصیت مسهلی که دارد موجب افزایش حرکات روده ای می شود.خواص
طبق نظر حکمای قدیم این گیاه گرم، تر و محلل، ملین با ادویه مناسبه هر خلط و دفع کننده ان و مسکن حدات خون و ملین سینه و با تمر هندی مسهل صفرای سوخته و با ۔تربد دفع کننده بلغم و با پونه و آب کاسنی و آب برگ بید و آب شاه تره دفع کننده سودا و غرغره آن با آب گشنیز رفع کننده خناق سخت و حل کننده آن و با انجیر و شیر مفجر و محلل آن و مالیدن آن جهت درد مفاصل و نقرس و تلیین صلابت (سلولیت) نافع است"
 یک قسمت مغز فلوس و سه قسمت قند را می توان برای این منظور مخلوط کرده و مصرف نمود.
مصرف آن عوارض سوء ایجاد نمی کند برای اطفال و مسن ها تجویز میگردد "جهت رفع یبوست به کار میرود و حکما معتقدند که برای کلیه ها مفید است و اشخاصی که به طور مکرر از آن استفاده می کنند مبتلا به سنگ کلیه نمی شوند.
از پوست درخت و از چوب تنه درخت برای معالجه اسهال خونی استفاده می شود و از برگهای جوان و ریشه درخت به عنوان ملین مصرف می کنند.
جوشانده ریشه قابض گیاه و پوست ریشه برای پاک کردن زخم های عمیق چرکی به کار میرود و به عنوان داروی ضد سوزش گوارش و مسهل به کار میرود انترفرون در این گیاه وجود دارد.

1)یکی از بهترین داروها برای رفع یبوست می باشد زیرا مصرف آن عوارضی ندارد بنبراین حتی برای زنان حامله و اطفال مناسب نیست 
2)برای درد مفاصل و نقرس فلوس را به موضع دردبمالید 
3)برای کلیه ها مفید است مخصوصا آنهایی که کلیه شان سنگ ساز است درصورت استفاده از آن مبتلا به سنگ کلیه نمی شوند 
4)جوشانده پوست درخت فلوس اسهال خونی را رفع می کند 
5)نرم کننده سینه است
6)برای باز کردن گرفتگی روده و دل پیچه ، فلوس را مخلو ط با ریشه ختمی بکار برید .
7)برای معالجه دیفتری ، فلوس را با آبّ گشنیز مخلوط کرده و به بیمار بدهید تا غرغره کند .

مضرات:

فلوس برای معده مضر است چون به روده‌ها می‌چسبد و ایجاد دل درد و ناراحتی‌های روده می‌کند بنابراین بهتر است با مصطکی و انیسون روغن بادام خورده شود.
 

منبع : برگرفته از سایت پزشکان بدون مرز
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top