پنجشنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸
March 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


کشف آنتی بادی جدید برای پیشگیری از عفونت مالاریا

۲۳ اسفند ۱۳۹۷       ۰۹:۱۰       8009/112960     
تیمی از دانشمندان یک آنتی بادی جدید انسانی کشف کرده اند که می تواند از طریق پیوند بخش خاصی از سطح پروتئین یافت شده در تمام انواع انگل های مالاریا در دنیا از عفونت مالاریا پیشگیری کنند.  

 پارس فارس - به گفته محققان مرکز تحقیقات سرطان فِرد هاچینسون واشنگتن، این آنتی بادی موسوم به CIS۴۳ بهتر از هر آنتی بادی دیگری در مقابل مالاریا نقش حفاظتی دارد.

«ماری پانکرا»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «در این مطالعه، محل پیوندمنحصربه فردی بر روی سطح پروتئین موسوم به پروتئین circumsporozoite (CSP) شناسایی شد که می‌تواند برای تولید واکسنی مورداستفاده قرار گیرد که سیستم ایمنی بدن را برای تولید این نوع آنتی بادی فریب می‌دهد.»

در این مطالعه، آنتی بادی انسانی از فرد حفاظت شده که واکسن آزمایشی حاوی انگل‌های ضعیف شده مالاریا را دریافت کرده بود، جدا شد.

یافته‌ها نشان دهنده مسیر جدیدی برای پیشگیری از مالاریا است.

محققان عنوان می‌کنند در صورتیکه این آنتی بادی بر روی انسان مؤثر باشد، می‌تواند به طور مستقیم برای بیماران مبتلا به مالاریا تجویز شود و ممکن است تا مدت بالغ بر ۶ ماه از بیماری پیشگیری کند. داروهای موجود فعلی باید روزانه مصرف شوند.

طبق گزارش جهانی مالاریا در سال ۲۰۱۶، ۲۱۲ میلیون مورد ابتلاء به مالاریا در جهان در سال ۲۰۱۵ وجود داشته که ۴,۲۹۰,۰۰۰ مورد مرگ به ثبت رسیده است.

مالاریا از طریق انگل پلاسمودیوم ایجاد شده و از طریق نیش پشه آنوفلا در بدن انسان پخش می‌شود.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top