سه شنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
March 19, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


۲ هزار گونه باکتری جدید در روده انسان شناسایی شدند

۲۶ بهمن ۱۳۹۷       ۰۱:۳۶       12172/110997        ۱ بازدید

متین حاج علی عسگری


کاربر افتخاری

طبق یک مطالعه جدید، نزدیک به ۲ هزار باکتری گونه روده‌ انسان که پیش از این ناشناخته بودند، کشف و شناسایی شده‌اند.

این پژوهش توسط موسسه بیو انفورماتیک اروپا انجام گرفته که منجر به شناسایی این ۲ هزار باکتری شده است. باکتری‌های روده‌ای انسانی هنوز به طور کامل شناسایی نشده‌اند. پژوهش‌های زیادی انجام شده که فواید این باکتری‌ها را نشان می‌دهد و بعضی از آن‌ها نیز دارای عواقبی برای سلامتی انسان هستند که باکتری‌های مورد دوم آن به خاطر رژیم غذایی بد و استفاده از آنتی بیوتیک‌ها شکل می‌گیرند.

روده انسان محل حضور میکروب‌هایی به نام میکروبیوتای روده است که هنوز هم مطالعات زیادی برای شناسایی تاثیرات آن‌ها روی سلامتی انسان انجام می‌شود. دانشمندان هنوز هم اطلاعات تازه‌ای در مورد باکتری‌ها یاد می‌گیرند شناسایی انواع مختلف آن‌ها یکی از اصلی‌ترین مباحث مطالعه آن‌ها به شمار می‌رود.

باکتری
 

طبق اطلاعاتی که در سایت Nature منتشر شده، محققان نمونه‌هایی را از افرادی در سرتاسر جهان استفاده کرده‌اند. این قضیه پژوهشگران را قادر می‌سازد تا گونه‌های مختلف باکتری را بدون کشت در آزمایشگاه بررسی کنند.

مححقانی که این پژوهش تازه را منتشر کرده‌اند می‌گویند در حال حاضر فهرستی تقریبی از باکتری‌هایی که در روده افراد ساکن در اروپا و آمریکا وجود دارند در دسترس بوده اما این اطلاعات در مورد سایر نقاط دنیا و به خصوص مناطق دور افتاده‌تر چندان کامل نیست.

آن‌ها می‌گویند استفاده از این روش محاسباتی جدید در نهایت می‌تواند منجر به پیشرفت درک دانشمندان از روده انسان شده تا با دادن یک تصویر کامل‌تر از این باکتری‌ها، قدم‌هایی رو به جلو برای درمان بیماری‌های روده برداشته شود.

منبع:
Slashgear
لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top