پنجشنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷
February 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اثر شفابخش و موثری رعد و برق بر روی زمین و موجودات زنده

۲۲ بهمن ۱۳۹۷       ۱۰:۴۲       8009/110734     
محققان به تازگی اثر عجیب و محافظتی رعد و برق را بر روی سلول‌های زنده کشف کردند.

 پارس فارس - هیچ کسی نمی‌خواهد که مورد اصابت رعد و برق‌ها قرار گیرد اما میزان درستی از این پدیده می‌تواند اثر شفابخش و موثری بر روی زمین و موجودات زنده داشته باشد.

مطالعه جدید دانشگاه «تل‌آویو»، نشان می‌دهد که میدان‌های مغناطیسی که توسط فعالیت‌های رعد و برق در سراسر دنیا پدید می‌آیند از سلول‌های زنده در برابر آسیب‌های خاصی محافظت می‌کنند. این پدیده ممکن است پیامدهایی برای تکامل زندگی بر روی زمین داشته باشد.

در زمان‌های خاصی حدود 2000 طوفان و رعد و برق در سراسر زمین رخ می‌دهد. از اصابت شدید رعد و برق که در حفره‌ای میان زمین و لایه جوی رخ می‌دهد، انرژی حاصل می‌شود که به عنوان «امواج تشدید شومان» شناخته شده است که میدان‌های الکترومغناطیسی « بسامد بس‌پایین» را تولید می‌کند.

«کولین پریس» سرپرست محققان این مطالعه گفت: ما تحت شرایط کنترل‌شده‌ای دریافتیم که میدان‌های امواج شومان به طور خاصی دارای تاثیر مثبتی بر روی بافت‌های زنده هستند. مهم‌ترین تاثیر این امواج این بود که میدان‌های الکترومغناطیسی بسامد بس‌پایین‌ تولید شده در حقیقت از سلول‌ها در شرایط تنش‌زا محافظت می‌کنند. به عبارت دیگر می‌توان گفت که ممکن است این پدیده با ایفای نقش تکاملی میدان‌ها بر روی زندگی موجودات زنده مرتبط باشد.

 

منبع: نیواطلس

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top