دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
February 18, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


این خوراکی ها معده دردتان را بدتر می کند

۲۰ بهمن ۱۳۹۷       ۱۰:۰۵       8009/110547     
متخصصان می‌گویند مصرف برخی موادغذایی، شما را با مشکلات گوارشی و ناراحتی معده روبه‌رو می‌کنند  

 پارس فارس -  بدنتان را می‌شناسید؟ می‌توانید واکنش‌های بدنتان به مصرف خوراکی‌ها را پیش‌بینی کنید؟ متخصصان می‌گویند مصرف برخی موادغذایی، شما را با مشکلات گوارشی و ناراحتی معده روبه‌رو می‌کنند. اگر شناخت دقیقی از بدنتان ندارید، بهتر است واکنش‌های بدنتان بعد از مصرف این خوراکی‌ها را مشاهده کنید. آیا این موادغذایی معده‌درد یا سوزش معدهشما را بیشتر می‌کنند؟

دونات
هله‌هوله‌های چرب و سرخ‌شده، حال معده‌تان را بدتر می‌کنند. چربی‌های ترانس و اشباع‌شده و همین طور چربی امگا6، به سلامت معده شما آسیب می‌زند. اگر غذاهای بسته‌بندی‌شده چرب می‌خورید، لبنیات پرچرب مصرف می‌کنید و خوراکی‌های سرخ‌شده مثل دونات و سیب‌زمینی سرخ‌شده را از رژیم‌تان حذف نمی‌کنید، باید منتظر بدترشدن وضعیت معده‌تان هم باشید.

گوشت فراوری شده
گوشت‌های فراوری شده، تنها حاوی نگهدارنده‌های پرضرر نیستند. آن‌ها پرکالری و چرب هم هستند و برای هضم شدن، انرژی زیادی را از معده شما می‌گیرند.
اگر اسپاسم معده یا سوزش سردل آزارتان می‌دهد، خیال مصرف گوشت‌های فراوری‌شده مثل سوسیس و کالباس را از سرتان بیرون کنید.

لبنیات
به علائمی که بدنتان درگیر آن‌هاست توجه کنید. آیا بعد از خوردن لبنیات دچار ناراحتی معده می‌شوید؟ بعید نیست بخشی از مشکلات معده شما، ناشی از ناتوانی دستگاه گوارشتان در تحمل لاکتوز باشد. بد نیست از امروز، شیر بدون لاکتوز را جایگزین شیر معمولی کنید و تاثیرش بر مشکلات معده‌تان را ببینید.

سیر
در هر غذایی که می‌پزید سیر هم می‌ریزید؟ شاید بدن شما توان هضم نوعی فیبر خاص به نام فروکتان را ندارد و به همین دلیل با خوردنشان دچار مشکلات گوارشی می‌شوید.
گندم، جو، عدس، پیاز، سیر و حبوبات حاوی فروکتوز هستند و برخی از افراد با مصرفشان دچار ناراحتی معده می‌شوند.
 

 

منبع: سیمرغ

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top