دوشنبه، ۴ شهریور ۱۳۹۸
August 26, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


رویترز: تظاهرات کارمندان دولت به سمت کاخ سفید

۲۱ دی ۱۳۹۷       ۰۸:۵۱       8009/108932     
 رویترز گزارش داد که صدها تن از کارمندان دولتی آمریکا که بدون حقوق مانده اند، در اعتراض به تداوم تعطیلی دولت این کشور با شعار «ما می خواهیم کار کنیم» به سمت کاخ سفید راهپیمایی کردند.    

 پارس فارس - به نقل از ایرنا؛ صدها نفر از کارمندان دولتی در آمریکا که با تعطیلی دولت این کشور بدون حقوق مانده اند، در اعتراض به تداوم این روند به سمت کاخ سفید راهپیمایی کردند.

 

در حالی که تعطیلی دولت آمریکا بیستمین روز خود را می گذراند، کارمندان بی حقوق شعار دادند: «ترامپ، تعطیلی را تمام کن»، «دولت را بازگشایی کن»، «بگذار کارم را بکنم».

 

حدود 800 هزار نفر از کارمندان دولت فدرال به دلیل تعطیلی دولت بدون حقوق مانده و مجبورند یا در خانه بمانند یا بدون حقوق به کار خود ادامه دهند.

 

درگیری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با دمکرات های کنگره این کشور بر سر بودجه دیوار مرزی باعث شد دولت از بامداد روز 20 دسامبر (28 آذرماه) تعطیل شود.

 

ساخت دیوار در مرز آمریکا با مکزیک یکی از شعارهای انتخاباتی ترامپ در سال 2016 است که وی برای اجرای آن خواستار 5.7 میلیارد دلار بودجه است.

 

با خودداری دمکرات ها از تامین این بودجه، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده که هر لایحه ای که شامل این مبلغ نباشد را وتو می کند.

 

ترامپ همچنین اعلام کرده است که تا زمانی که بودجه دیوار مرزی تامین نشود، تعطیلی دولت ادامه خواهد یافت، حتی اگر ماه ها یا سال ها طول بکشد.

 

کارمندان بدون حقوق آمریکا که نزدیک به 3 هفته است هیچ دریافتی نداشته اند، در سرمای سخت زمستان واشنگتن شعار دادند: ما حقوقمان را می خواهیم!

 

این تعطیلی دولت آمریکا که در بیستمین روز خود است، دومین تعطیلی طولانی مدت این کشور از اواسط دهه هفتاد میلادی به این سو به شمار می آید.

 

بسیاری از کارمندان بدون حقوق مانده آمریکا برای تامین مایحتاج خود از غذا تا قبض های آب و برق به سایت های خیریه روی آورده اند.

 

منبع: اقتصادنیوز

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top