چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
April 8, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ترامپ خواستار استفاده از "گزینه هسته‌ای" شد

۳۰ آذر ۱۳۹۷       ۱۹:۵۲       8786/106962     
 رئیس جمهور آمریکا از رهبر جمهوری خواهان مجلس سنا خواست تا برای تصویب لایحه بودجه که شامل هزینه موردنظر وی برای ساخت دیوار در مرز مکزیک می شود، از گزینه موسوم به هسته‌ای بهره گیرد.

پارس فارس_ترامپ روز جمعه در چندین پیام توئیتری بار دیگر خواستار تصویب لایحه بودجه شامل هزینه 5.7 میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک شد.

ترامپ کنگره را تهدید کرد که در صورت برآورده نشدن خواست وی، بودجه سال 2019 را امضا نخواهد کرد و دولت فدرال آمریکا تعطیل خواهد شد.

وی اعضای دموکرات کنگره را تهدید کرده است که این بار تعطیلی دولت خیلی طولانی خواهد شد و مسئولیت آن به گردن دموکرات هایی است که با هزینه ساخت دیوار موافقت نکنند.

وی همچنین از "میچ مک کانل" رهبر اکثریت جمهوری خواهان در سنا درخواست کرد تا برای تصویب شدن بودجه ساخت دیوار از "گزینه هسته ای" استفاده کند.

به گزارش فاکس نیوز، گزینه موسوم به هسته ای راهکاری برای تغییر دادن رویه معمول تصویب لوایح در سنا است. بر اساس این روش، یک لایحه تنها در صورت حمایت توسط یک گروه اکثریت به تصویب خواهد رسید و دیگر لازم نیست تا لزوما با حدنصاب دستکم 60 رای تصویب شود.

روز پنج شنبه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه بودجه را که دربرگیرنده هزینه 5.7 میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مورد درخواست ترامپ است، تصویب کرده بود.

چنانچه طبق رویه معمول، حد نصاب لازم برای تصویب طرح در سنا 60 رای باشد، بودجه پیشنهادی برای تصویب شدن در سنا شانس کمی خواهد داشت. ولی در صورت استفاده از گزینه هسته ای، تنها رای اکثریت، یعنی فقط 51 سناتور جمهوری خواه (یا حتی فقط 50 سناتور به همراه مایک پنس معاون اول رئیس جمهور به عنوان تساوی شکن) کافی خواهد بود تا بودجه تصویب شود.

بیشتر بخوانید
سناتور آمریکایی: برای جلوگیری از تعطیلی دولت احتمالا نیاز به تصویب یک بسته موقت داریم

بالاگرفتن درگیری ترامپ با کنگره برسر این موضوع در حالی است که کنگره فعلی آمریکا اکثریت جمهوریخواهان را داراست.

اما کنگره جدید آمریکا از 3 ژانویه سال 2019 (13 دی ماه) کار خود را آغاز خواهد کرد و دمکرات ها در انتخابات ماه گذشته اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را به دست آوردند که می تواند تصویب بودجه مورد نظر ترامپ را با تردید روبرو کند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی