دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
June 17, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


شهردار تهران: اگر به سمت هوشمندسازی نرویم «گپ دیجیتال» در انتظارمان است

۱۹ آذر ۱۳۹۷       ۱۲:۵۹       8009/105680     
 شهردار تهران گفت: از قدیم هم گفته می‌شد در آینده نزدیک کسانی که با فرایند دیجیتال همراهی نکنند دچار بیماری «گپ دیجیتال» خواهند شد و این گپ امکان پیشرفت را می‌گیرد.

 پارس فارس -  پیروز حناچی شهردار تهران در دومین همایش هوشمندسازی شهر تهران که در برج میلاد تهران برگزار شد، گفت: برای حل مشکلات شهر نیاز به هوشمندسازی داریم.

وی با بیان اینکه اعتقاد دارم ریشه حل بسیاری از مسائل ما در فرهنگ پرافتخار این دیار نهفته است، گفت: کافی است مراجعه کنیم و درس بگیریم. 

شهردار تهران ادامه داد: در صفحه اول کتاب‌های درسی ما شعری نوشته بود از سعدی که توانا بود هر که دانا بود. قدم بعدی از دانایی اقدام و حرکت برای حل مشکلات است. 

وی با بیان اینکه امیدواریم این همایش نشانی از شروع همکاری‌های گسترده با وزارت ارتباطات باشد، گفت: بسیاری از مشکلات ما راهی جز این ندارد که تمام شهروندان در حل مشکلات شهر یاری کنند.

حناچی به سه‌شنبه‌های بدون خودرو اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم مشکلاتمان را حل کنیم باید با همکاری یکدیگر باشد.

شهردار تهران ادامه داد: باید به این نکته توجه کنیم که حرکت به سمت شهر هوشمند ضروری است از قدیم گفته شد در آینده نزدیک کسانی که با فرایند دیجیتال همراهی نکنند دچار بیماری گپ دیجتال می‌شوند و این گپ امکان پیشرفت را می‌گیرد.

وی گفت: تحولاتی که در تجارت به وجود آمده تغییرهایی را به وجود می‌آورد. اگر این تحول عظیم اتفاق بیفتد و 311 هزار واحد تجاری نتوانند با این پیشرفت همراهی کنند می‌تواند تبدیل به یک تهدید شود.

حناچی تأکید کرد: به هر صورت توسعه فناوری دیجیتال تأثیر خودش را بر تجارت‌های خود گذاشته است. امروز تهران درگیری‌های فراوانی همچون آلودگی هوا، آب و عدم توازن منطقه‌ای دارد، ما در تهران توسعه بسیاری داشته‌ایم اما این یک تهدید نیز است چرا که در تمام کشورها به این اندازه توسعه وجود ندارد. 

 

منبع: فارس

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top