چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
June 3, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


سنبل آبی تهدیدی جدی برای پهنه‌های آبی چاف و چمخاله

۱۳ آذر ۱۳۹۷       ۱۱:۴۶       8009/105014     
 با رشد سریع، تجمع مجدد گونه سنبل در پهنه‌های آبی چاف و چمخاله مشاهده شد.    

 پارس فارس - امین نجات، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود گفت: سنبل‌ آبی از جمله گونه‌های مهاجم غیربومی است که با سرعت بالا در پهنه آبی تکثیر و با گسترش در مناطق مختلف، تهدیدی برای تنوع زیستی به شمار می‌آید.

وی اضافه‌ کرد: پاکسازی این گیاه در سال 95، 96 و 97 صورت پذیرفته بود، اما با رشد سریع، تجمع مجدد گونه سنبل در پهنه‌های آبی چاف و چمخاله مشاهده شد.

نجات خاطرنشان‌ کرد: با همکاری و مساعدت اداره زندان لنگرود و با استفاده از مامورین مجرب اداره حفاظت محیط زیست شهرستان، پاکسازی این گیاه ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: پاکسازی گیاه مهاجم سنبل آبی در کانال آبی رادارکومه توسط مأمورین پاسگاه محیط‌بانی چاف و چمخاله به همراه مددجویان لنگرود در حال انجام است.

گیاه سنبل آبی در سال‌های گذشته وارد تالابهای استان گیلان به‌ویژه تالاب بین‌المللی انزلی، تالاب عینک رشت و چند آب‌بندان شهرستان شفت شده‌ است.

سنبل آبی یک گونه غیر بومی است و گسترش سریع آن و پوشش کامل سطح آب موجب بروز مشکلات عدیده زیست‌محیطی به‌ویژه کاهش تنوع زیستی و مرگ تدریجی تالابها را فراهم می‌کند. بنابراین باید در یک اقدام علمی و اجرایی نسبت به معدوم‌سازی این گونه اقدام شود.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه



اشتراک گذاری



Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی