یکشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
June 16, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


سونا بهترین راه برای کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی

۱۲ آذر ۱۳۹۷       ۱۱:۱۳       8009/104908     
 نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، رفتن به سونا به میزان قابل توجهی در کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی مؤثر است.

 پارس فارس - به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، رفتن به سونا به میزان قابل توجهی در کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی مؤثر است.

این مطالعه که توسط دانشمندان فنلاندی صورت گرفته بیانگر آن است، 4 بار سونا در یک هفته به میزان قابل توجهی خطر بروز بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. نتایج این تحقیقات تأیید می‌کند، رفتن منظم به سونا می‌تواند خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی را در افراد میانسال کاهش دهد.

تیم پژوهش از دانشگاه فنلاند می‌گویند: «حمام سونای مکرر به طور قابل توجهی خطر ابتلا به مرگ ناگهانی قلبی، خطر مرگ ناشی از بیماری عروق کرونر و سایر حوادث قلبی و همچنین مرگ و میر کلی را کاهش می دهد».

محققان 1688 زن و مرد بالای 50 را تحت بررسی قرار دادند و دریافتند، علاوه بر کاهش ریسک بیماری‌های قلبی حمام سونا ریسک بروز آلزایمر را کاهش می‌دهد.

«Kausik Ray» یکی از محققان این پژوهش و عضو تیم مطالعاتی از کالج امپریال لندن می‌گوید: «نتایج یک بررسی 15 ساله تأیید می‌کند، میان استفاده مرتب از سونا و نرخ بقا ارتباط مستقیم وجود دارد».

 

منبع: فارس

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top