پنجشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸
July 18, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تحریم سه فرد و ۹ شرکت مرتبط با روسیه توسط آمریکا

۱۷ آبان ۱۳۹۷       ۲۳:۴۹       4614/102570     
وزارت خزانه‌داری آمریکا چند شرکت و شخص مرتبط با دولت روسیه را به فهرست تحریمی خود اضافه کرد.  

 پارس فارسدولت آمریکا تحریمهای جدیدی را علیه روسیه اعمال کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه با انتتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت خود اعلام کرد دو تبعه اوکراینی، یک تبعه روس و 9 شرکت در اوکراین و  روسیه را به فهرست تحریمی خود اضافه کرده است.

به نوشته این بیانیه، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا این افراد و شرکتها را به علت «اقدامات مسکو در اوکراین و الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه» در فهرست تحریمها علیه روسیه اضافه می‌کند.

فوریه سال ۲۰۱۴ در پی برکناری «ویکتور یانوکوویچ» از ریاست جمهوری اوکراین، کریمه و سباستوپول در شرق اوکراین که بیشتر ساکنان آن را روس زبان‌ها تشکیل می‌دهند پس از برگزاری همه پرسی، استقلال خود از اوکراین و الحاق مجدد خود به روسیه را اعلام کردند. اما کشور‌های غربی و دولت اوکراین این همه پرسی را رد و الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه را محکوم کردند.

با آغاز بحران اوکراین، آمریکا و اتحادیه اروپا با ادعای مداخله روسیه در اوکراین، تحریم‌هایی ضد مسئولان سیاسی و اقتصادی روسیه و شرکت‌های این کشور اعمال کردند و  مسکو نیز در اقدامی تلافی جویانه واردات محصولات غذایی و کشاورزی را از این کشور‌ها ممنوع کرد.

شبه جزیره کریمه در زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق به لحاظ اداری از روسیه جدا و به اوکراین واگذار شد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top