شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷
January 19, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اتحادیه جهانی علمای مسلمین روابط با صهیونیست‌ها را قاطعانه رد کرد

۱۷ آبان ۱۳۹۷       ۱۷:۱۱       8786/102526     
 اتحادیه جهانی علمای مسلمین در بیانیه پایانی خود هرگونه روابط با رژیم صهیونیستی را قاطعانه رد کرد.

پارس فارس_مجمع عمومی اتحادیه جهانی علمای مسلمین که طی ۶ روز گذشته با شرکت ۱۵۰۰ اندیشمند از بالغ بر ۸۰ کشور عضو در استانبول برگزار شد، در بیانیه پایانی هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را قاطعانه رد کرد.

اتحادیه جهانی علمای مسلمین در بیانیه پایانی خود که توسط علی قره داغی دبیرکل این اتحادیه قرائت شد آمده است:

- زندانیان سیاسی به ویژه در مصر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی باید آزاد شوند. بر ضرورت وحدت امت و همزیستی مسالمت‌آمیز تاکید می‌کنیم و نسبت به خطر تجزیه و تفرقه هشدار می‌دهیم.

- خواهان صلح فراگیر میان امت اسلامی که از تفرقه رنج می برند، هستیم و بر حرمت خون، قتل و جنگ بین مسلمانان، و به حفظ جان و مال مردم تاکید می کنیم.

- از آزادی و عدالت دفاع و بی‌ عدالتی و استبداد را محکوم می‌کنیم. از حق مشروع مردم برای رسیدن به کرامت و تعیین سرنوشت از راه های مسالمت آمیز حمایت می کنیم.

- مسئله فلسطین مهم‌ترین موضوع مسلمانان در شرق و غرب بوده و با خطر جدی مواجه شده است. شهر قدس با خطر یهودی‌سازی مواجه شده و مسجدالاقصی تقریبا هرروز مورد حمله قرار می گیرد.

- قدس قلب امت اسلامی و نشانه کرامت آن‌ است. اشغالگران قادر به وضعیت کنونی این شهر مقدس نیستند. مبارزه با آنها حق مصرح در تمام قوانین الهی و کنوانسیون‌های بین‌المللی است.

- ایستادگی مردم فلسطین نخستین گام پیروزی برای آزادی این کشور است و امت اسلامی باید از آنان حمایت کند. بی‌عدالتی و ظلم علیه مسلمانان میانمار و چین و غیره پایان یابد.

گفتنی است هیأت امنای اتحادیه جهانی علمای مسلمان در پنجمین مجمع عمومی خود در استانبول علی محی‌الدین قره‌داغی را مجددا به عنوان دبیرکل آن انتخاب کرد.

در این همایش احمد الریسونی نیز برای نخستین بار به جای یوسف القرضاوی به عنوان رئیس این اتحادیه انتخاب شد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop