شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷
January 19, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تاسیسات هسته‌ای بوشهر، اراک و فردو از تحریم معاف شدند

۱۶ آبان ۱۳۹۷       ۰۸:۱۸       8009/102383     
در حالی که وزیر خارجه آمریکا از ۳ پروژه هسته‌ای معاف شده ایران تنها به ذکر نام نیروگاه اتمی بوشهر اکتفا کرد، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد پروژه‌های هسته‌ای اراک و فردو نیز از تحریم‌ها معاف شده‌اند.

 .پارس فارس - در حالی که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته از سه پروژه هسته‌ای معاف شده ایران تنها به ذکر نام نیروگاه اتمی بوشهر اکتفا کرد، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد پروژه‌های هسته‌ای اراک و فردو نیز به طور موقت از تحریم‌ها معاف شده‌اند.

 

دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: از امروز کلیه فعالیت‌های اتمی ایران تحریم می‌شوند و تنها معافیت‌های محدود برای بعضی مراکز اتمی صادر می‌شود.

 

این بیانیه اضافه کرده است: ما معافیتی برای پروژه هسته‌ای غیرنظامی (صلح‌آمیز) جدیدی صادر نکرده‌ایم. ما تنها اجازه می‌دهیم برای یک دوره موقت برخی از پروژه‌های جاری ادامه یابند تا مانع دستیابی ایران به توانایی ساخت سلاح (اتمی) بشویم و برنامه هسته‌ای (ایران) را در وضعیت کنونی قفل کنیم تا زمانی که بتوانیم به توافقی قوی که نگرانی‌های ما را رفع می‌کند، دست یابیم.

 

دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین گفت: ما به طور خاص اجازه می‌دهیم که پروژه‌های غیر منع گسترش (تسلیحات اتمی) در اراک، بوشهر و فردو تحت نظارت شدید ادامه یابند تا از شفافیت و حفظ محدودیت‌های بر ایران اطمینان حاصل شود.

 

منبع: افکارنیوز

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top