شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷
January 19, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


توانمندی سامانه باور از اس۳۰۰ بیشتر است

۱۵ آبان ۱۳۹۷       ۱۰:۵۹       8009/102308     
 معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: انجام مراحل نهایی آزمایش سامانه موشکی باور، توانایی‌های آن را از اس ۳۰۰ بالاتر خواهد برد.  

 پارس فارس - به نقل از صداوسیما، دریادار حبیب الله سیاری در برنامه گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه هیچ کشوری به علت تحریم‌ها سلاحی به ایران نمی‌دهد و همه سامانه های ما ساخت داخل است، اظهار داشت: نیروهای مسلح و وزارت دفاع همه تهدیدهای روز دشمنان را می‌دانند و بر مبنای پاسخ به این تهدیدها حرکت می‌کنند و سلاح‌های دفاعی مورد نیازشان را می‌سازند.

وی افزود: تمامی نیروهای مسلح به این باور رسیده‌اند که برای موفقیت در برابر هر گونه تهدید باید همدل و همراه باشند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک هوایی ولایت ۹۷ به وسعت ۵۰۰ هزار کیلومتر، ادامه داد:در این رزمایش که حدود یک سوم مساحت کشور را در بر گرفته است نیروهای پدافند حضرت خاتم الانبیاء ارتش، هوافضای سپاه و نیروی هوایی ارتش به منظور ارتقاء عملکرد پدافند هوایی کشور حضور دارند.

دریادار سیاری با بیان اینکه در این رزمایش از سلاح‌ها و سامانه‌های جدید استفاده شده، تصریح کرد: پیام رزمایش مشترک هوایی ولایت ۹۷ آمادگی همه جانبه پدافند هوایی کشور در برابر هر گونه تهدید است و تمامی مرزهای هوایی کشور به طور ۲۴ ساعته تحت کنترل، رصد و پایش پدافند هوایی کشور است.

وی با اشاره به عملکرد خوب سامانه‌های موشکی در نخستین روز برگزاری این رزمایش، عنوان کرد: به همه نیروها تاکید شده است که هیچ پرنده‌ای نباید بتواند پس از ورود به منطقه رزمایش از آن خارج شود. تمامی پهپادهای شناسایی، بمب افکن، موشک انداز، انتحاری و ریزپرنده‌هایی که در نخستین روز رزمایش به منطقه عمومی این رزمایش وارد شدند با شلیک به موقع سامانه‌های موشکی هدف قرار گرفتند.  

معاون هماهنگ کننده ارتش، تصریح کرد: انجام مراحل نهایی آزمایش سامانه موشکی باور، توانایی‌های آن را از اس ۳۰۰ بالاتر خواهد برد.

سخنگوی رزمایش مشترک هوایی ولایت ۹۷ هم در ارتباط با این برنامه گفت: این رزمایش از پرشلیک‌ترین رزمایش‌های پدافند هوایی کشور است که در آن سامانه‌های موشکی ۹۵ درصد پرنده‌ها را هدف قرار دادند و تمامی پهپادهای وارد شده به منطقه رزمایش سرنگون شدند.  

امیر دریادار دوم سید محمود موسوی با بیان اینکه تمامی این سامانه‌ها تولید داخل است، افزود:در این رزمایش از سامانه‌های موشکی سوم خرداد، تلاش و سراج یک برای مقابله با پرنده‌های بدون سرنشین استفاده شد. آماده شدن برای شلیک در سریع‌ترین زمان، قابلیت جابه جایی سریع و هدف گیری دقیق از جمله ویژگی‌های این سامانه پدافندی است.

وی با تاکید بر اینکه در نخستین روز از برگزاری رزمایش شاهد پرواز پر تعداد پهپادها بدون سرنشین و پروازهای با سرنشین در منطقه عمومی رزمایش بودیم، گفت: از این نظر و همچنین تنوع و تعداد تیرها و موشک‌های شلیک شده این رزمایش منحصر به فرد است.

جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء هم در ارتباط تلفنی با این برنامه عنوان کرد: به علت طی کردن مراحل نهایی آماده سازی سامانه موشکی باور از این سامانه در این رزمایش استفاده نشد و در این رزمایش از سامانه‌های راداری کاوش و سه بعدی مراقب استفاده شد.

وی در پایان گفت: یک شبکه راداری زیر نظر سامانه پیام اعظم به صورت مستمر و ۲۴ ساعته ضمن صیانت از مرزهای هوایی کشور تا کیلومترها دورتر از مرزها را رصد می‌کند.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop