شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷
January 19, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


انتقاد از ضعف وزارت خارجه درشناسایی اموال بابک زنجانی درخارج کشور

۱۴ آبان ۱۳۹۷       ۱۱:۴۰       8009/102216     
 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از انفعال وزارت خارجه در شناسایی اموال بابک زنجانی در خارج از کشور انتقاد کرد.  

 پارس فارس - در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در جلسه سؤال از وزیر امور خارجه با انتقاد از عملکرد این وزارتخانه در پیگیری اموال بابک زنجانی در خارج از کشور گفت: بیش از ۲.۷ میلیارد یورو از اموال این کشور در اختیار فردی قرار دارد که در زندان است و ۹۰ درصد اموال این فرد در خارج از کشور است؛ چرا وزارت خارجه از ظرفیت‌های خود برای بازگرداندن این اموال استفاده نکرده است؟

وی ادامه داد: وزارت خارجه کارمندان زیادی در خارج از کشور دارد، همه مردم ما را به عنوان پیمانکار استخدام کردند؛ حقوق ما، شما و کارکنان شما را می‌دهند تا از حقوق ملت دفاع کنید.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی افزود: گزارش ندهید که چند نفر را اعزام کردید و چند جلسه داشته‌اید؛ اینها تشریفات کار است. اعلام کنید که چند میلیارد یورو از اموال ایشان را به ایران بازگردانده‌اید.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه زنجانی با روش‌هایی اموال خود را در خارج از کشور مخفی کرده است، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های دیپلماسی برای شناسایی این اموال استفاده می‌کردید؛ گردش‌های مالی این فرد در خارج از کشور مشخص است.

وی اظهار داشت: دولت تاجیکستان اموال این فرد را توقیف کرده و به ایران بازنگردانده است؛ برای مقابله با این اقدام دولت تاجیکستان چه کرده‌اید؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۰ تا ۱۵ شرکت از اموال بابک زنجانی توسط اتحادیه اروپا تحریم شد؛ برای بازگرداندن این اموال چه کرده‌اید؟

حاجی‌دلیگانی خطاب به ظریف خاطرنشان کرد: شما در سال ۹۶ در کمیسیون امنیت ملی اعلام کردید که نامه‌های رئیس قوه قضائیه در خصوص تشکر از اقدامات وزارت خارجه در پرونده زنجانی را به کمیسیون ارائه می‌دهید؛ با گذشت دو سال هنوز این نامه‌ها ارائه نشده است.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop