دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
May 20, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


رشد صادرات غیرنفتی ایران به اندونزی

۵ آبان ۱۳۹۷       ۲۱:۵۹       4614/101476     
رایزن بازرگانی ایران در اندونزی گفت: صادرات غیر نفتی نیمه نخست سال کشورمان به اندونزی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته رشد ارزشی و وزنی داشته است.

 پارس فارس - انور کمری رایزن بازرگانی ایران در اندونزی افزود: بر اساس آمارهای منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات کشورمان به اندونزی در ۶ ماهه نخست امسال ۳۲۸ میلیون دلار برآورد شده که نسبت به رقم۲۳۰ میلیوندلار مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزشی ۴۲ درصد و از نظر وزنی ۲۰ درصد رشد نشان می دهد.

وی افزود: برابر این آمارها سوخت‌ها و روغن‌های معدنی با ۱۶۰ میلیون دلار و آهن و فولاد با ۱۵۳ میلیون دلار مهمترین اقلام صادراتی کشورمان به اندونزی بوده اند. همچنین محصولات شیمیایی، محصولات پلاستیکی، فرش و محصولات نسجی، صنایع غذایی دیگر کالاهای صادراتی ایران به اندونزی می باشند. در مقابلواردات از اندونزی در شش ماهه نخست سال جاری ۸۰ میلیون دلار بوده که این آمار حاکی از مثبت بودن تراز تجاری کشورمان به میزان ۲۴۸ میلیون دلار می‌باشد.

گفتنی است، کشور بزرگ اندونزی با ۲۶۰ میلیون نفر جمعیت می‌تواند مقصد خوبی برای کالاها و خدمات شرکت‌های ایرانی باشد و در صورت حضور پررنگ شرکتهای ایرانی در این بازرار می توان شاهد گسترش چشم گیر صادرات غیر نفتی به این کشور هم در بخش کالایی و هم در بخش خدمات و خدمات فنی و مهندسی بود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top