دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
May 20, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


با این دارو از لختگی خون پس از جراحی زانو جلوگیری کنید

۲ آبان ۱۳۹۷       ۱۳:۴۰       8009/101152     
 پزشکان معتقدند که آسپرین می‌تواند گزینه دارویی مناسبی در پیشگیری از لخته شدن خون پس از جراحی زانو باشد.

 پارس فارس - پزشکان جراح اغلب پس از جراحی زانو به منظور پیشگیری از لختگی خون داروهای ضد لختگی "گران‌قیمت" تجویز می‌کنند اما نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد مصرف آسپرین ساده هم می‌تواند این اثر بخشی را داشته باشد.

 

لختگی خون پس از جراحی زانو متداول نیست اما پیامدهای آن می‌تواند جدی و حتی کشنده باشد. انواع مختلفی از داروهای رقیق کننده خون وجود دارد که قدیمی‌ترین آن وارفارین است و چندین نوع جدید از این داروها تولید شده که مکانیزم عملکرد آن‌ها متفاوت است.

 

در این مطالعه محققان آمریکایی به بررسی سوابق پزشکی ۴۱ هزار و ۵۳۷ بیمار پرداختند که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ جراحی زانو داشته‌اند. به گفته محققان، در میان بیمارانی که از هیچ گونه دارویی مصرف نکرده اند خطر لختگی خون حدود ۴.۷۹ درصد برآورد شده، در بیمارانی که از داروهای ضد لختگی مصرف کرده بودند این خطر ۱.۴۲ درصد محاسبه شده و نیز در بیمارانی که از داروی ضد لختگی در کنار آسپرین مصرف کرده بودند این خطر ۱.۳۱ درصد بوده‌ است. همچنین مصرف آسپرین به تنهایی خطر لختگی خون پس از جراحی زانو را حدود ۱.۱۶ درصد کاهش داده‌ است.

 

به گزارش نیویورک تایمز، داروهای رقیق کننده خون با مشکلات خونریزی همراه هستند اما محققان دریافتند بین مصرف داروهای رقیق کننده و آسپرین در بروز عوارض جانبی تفاوتی وجود ندارد.

 

منبع:ایسنا

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top